78liler Federasyonu    YAŞASIN 1 MAYIS       BASINA VE KAMOYUNA       BASINA VE KAMOYUNA       BASINA VE KAMOYUNA       DAYANIŞMA YEMEĞİMİZE TÜM DOSTLARI BEKLİYORUZ...       ONURUMUZDUR       8.OLAĞAN KURUL DEKLERASYONU       BASINA VE KAMUOYUNA       DENİZLERİN BAŞ UCUNDA       BASINA VE KAMUOYUNA   

 HABERLER
 SON MEKTUPLAR
 VEYSEL GÜNEY DOSYASI
 16 MART DOSYASI
 İNCİRALTI DOSYASI
 1 MAYIS DOSYASI
 78'LİLER ARŞİVİNDEN
 SERBEST KÜRSÜ
 TANIKLIKLAR
 ÜRÜNLER
 BASINDA 78'LİLER
 AKADEMİ 78
 GEN?KALANLAR

 VİDEOLAR

 LİNKLER
levitra belgie,levitra kopen,levitra generiek levitra belgie levitra belgie,levitra kopen,levitra generiek levitra kopen levitra belgie,levitra kopen,levitra generiek levitra generiek priligy kopen in apotheek priligy kopen priligy kopen in apotheek priligy belgie Viagrapillen en online informatie over o.a. werking Viagra bijwerkingen, Viagra kopen en bestellen op Viagrapillen.be,Viagra Pil,Viagra Pillen viagra pil Viagrapillen en online informatie over o.a. werking Viagra bijwerkingen, Viagra kopen en bestellen op Viagrapillen.be,Viagra Pil,Viagra Pillen viagra pillen


İzmir   78'liler Derneği

İZMİR 78’LİLER DERNEĞİ´NDEN TEŞEKKÜR

Devrimci 78'liler Federasyonu  Genel Kurul

DAVAYA KATILMAK İSTEYEN LER İÇİN MÜDAHİL DİLEKÇE ÖRNEĞİ

12 Eylül Utanç Müzesi  .

30. SUÇ YILINDA 12 EYLÜL UTANÇ MÜZESİ’Nİ KURUYORUZ!
Üye Girişi
78liler Federasyonu





Emek Haberleri

Hava Durumu

78liler Federasyonu

İŞKENCECİ AYAĞA KALK...LİSTE.2B...

27/8/2012





248

TAHİT BAYRAK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN ASLANTÜRK

249

AYDIN YILDIRIM

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ZEKERİYA AYDEMİR

250

DURSUN HOCAOĞLU

TRF. AMİRİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYRETTİN AYHAN

251

KEMAL ŞAİN

KARAKOL AMİRİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYRETTİN AYHAN

252

SADIK YALÇIN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYRETTİN AYHAN

253

AZMET POLAT

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYRETTİN AYHAN

254

SAMET ÖZARAN

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYRETTİN AYHAN

255

NERGİZ RUMU

EM. BAŞ. KOMİSERİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYRETTİN AYHAN

256

MUSTAFA DEMİR

BİNBAŞI

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSEYİN ALGÜL, ŞEMDİN ŞİMŞİR

257

CENGİZ KASİCİ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSEYİN ALGÜL, ŞEMDİN ŞİMŞİR

258

BAYRAM KARTAL

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NECATİ BAYA

259

SAİM ÖZDEMİR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ADNAN ÇİLGASİT

260

MUSTAFA GÜLER

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ADNAN ÇİLGASİT

261

TURAN TURGUT

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ADNAN ÇİLGASİT

262

NİHAT ARISKA

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ADNAN ÇİLGASİT

263

AHMET TOPRAK

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BİLAL ÇÖLGEÇEN

264

ALİ RIZA TAK

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BİLAL ÇÖLGEÇEN

265

MUHLİS ZİNCİBİ

BAŞ KOMİSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ÖMER AYDOĞMUŞ, Ö. BABAÇ

266

FERRUH TOP

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BİLAL ÇÖLGEÇEN

267

AYDIN BARIŞ

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BİLAL ÇÖLGEÇEN

268

FİKRET IŞINKARALAR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BİLAL ÇÖLGEÇEN

269

KEMAL ATEŞ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BİLAL ÇÖLGEÇEN

270

ZUHURİ KÜÇÜKATA

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BAKİ DUMAN

271

ABDULLAH DEDE

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BAKİ DUMAN

272

MEHMET AKKILIÇ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BAKİ DUMAN

273

MEHMET SABRİ AYVALI

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BAKİ DUMAN

274

İBRAHİM ERBAŞ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

BAKİ DUMAN

275

ZAFER ELAMAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM TİMUR IŞIK

276

SERVET BOZKURT

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM TİMUR IŞIK

277

BAHRİ KAYA

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM TİMUR IŞIK

278

MEHMET GÜNAY

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ BABA SÖNMEZER

279

SEDAT HASAY

EMNİYET AMİRİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ BABA SÖNMEZER

280

ALİ ER

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ BABA SÖNMEZER

281

ZİHNİ YILMAZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ BABA SÖNMEZER

282

AİZ BOZKURT

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ BABA SÖNMEZER

283

ENGİN TORUNAY

YARBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

284

EMİN DURAN

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

285

URAL (VURAL) KURT

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

286

ÜNAL GÜVEN

EKİPLER AMİRİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

287

ZAFER GÜRSÜ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

288

SERVET ÖZARAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

289

DURSUN HOCAOĞLU

BAŞ KOMİSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

290

ALİ COŞKUN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

291

HASAN ACAR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

292

TUNCAY KATIRCIOĞLU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

293

DURSUN UYKUSEVER

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMTİN ŞİMŞİR

294

BAYRAM KARTAL

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENVER YILDIZ, ENVER TAGAÇ, ALİ ASKER ULUOĞLU

295

MUSTAFA KOPARAN

EMNİYET MÜDÜRÜ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

296

CEMALETTİN ÇAKIR

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

297

ERKAN ŞENTÜRK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

298

AHMET ERSOY

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

299

MİTHAT EVCİMEN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

300

MEHMET GEVEN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

301

FEVZİ KURTBAY

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

302

OSMAN AYRANCI

BEKÇİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

303

ENGİN ARABACIOĞLU

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

304

OSMAN BİRLİ

EM. ŞB. MD. YARD.

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NİYAZİ GÜNDOĞDU

305

ALTAY AKKAN

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ÜMİT SAVAŞ

306

MUSTAFA ÖZER

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ÖMER BABACAN

307

İSMAİL VURAL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

RAMAZAN ALİ SALUK

308

EYZA ÇELİK TÜRELİ

ŞB. MÜD.

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

RAMAZAN ALİ SALUK

309

FARUK TONYA

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

RAMAZAN ALİ SALUK

310

CELALETTİN İMİROĞLU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

RAMAZAN ALİ SALUK

311

AGAH KATILANGAÇ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

RAMAZAN ALİ SALUK

312

ORHAN GÜLER

ŞB. MÜD.

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET TUNCER

313

AHMET KOCAKAYA

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET TUNCER

314

NURİ GÜVEN

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET TUNCER

315

VACİT BİLGEÇ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET TUNCER

316

CELİL KORKMAZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET TUNCER

317

YILMAZ KARABAK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET TUNCER

318

HASAN ÇOBAN

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM KOÇ

319

MEHMET ARBAŞ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM KOÇ

320

HASAN SOFU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM KOÇ

321

MUSTAFA AKDULUN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM KOÇ

322

MEHMET YILMAZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM KOÇ

323

SELAMİ ÖNAL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM KOÇ

324

SELİM ÖZER

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM KOÇ

325

GENÇ SÜLEYMAN ÖZDEN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM KOÇ

326

AMET CİVAN

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

GÜLAY GÜNDAY

327

AHMET NAİL ATALAY

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

GÜLAY GÜNDAY

328

MERDAN HALACIOĞLU

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ARAP ASLANBOĞA

329

MUZAFFER SÖNMEZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İ. HALİL BESEN

330

SELİM ŞAHİN

BAŞ KOMİSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AYŞESİN FATMA BİLGİN

331

ZEKERİYA AKBAŞ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AYŞESİN FATMA BİLGİN

332

CAFER ŞAHİN

BAŞ KOMİSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AYŞESİN FATMA BİLGİN

333

MEHMET ŞENCAN

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AYŞESİN FATMA BİLGİN

334

ÖMER TÜZEL

MÜDÜR MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AYŞESİN FATMA BİLGİN

335

NEŞİT IŞLAK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MERAL BEKAR

336

CABİR ŞENER

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MERAL BEKAR

337

HAYRETTİN ZİHNİ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMSETTİN DERELİ

338

KAYAŞEN HÜREN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞEMSETTİN DERELİ

339

SÜLEYMAN TULAŞ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ADNAN DEMİRCİ

340

MUSTAFA KAYNAK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUSTAFA BALCI

341

MEHMET ALKAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUSTAFA BALCI

342

MEHMET DEMİRKAN

BEKÇİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUSTAFA BALCI

343

HANEN SOFU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM-NURETTİN KOÇ

344

MEHMET AKBAŞ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM-NURETTİN KOÇ

345

HASAN ÇOHAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM-NURETTİN KOÇ

346

MUSTAFA AKBULUN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İBRAHİM-NURETTİN KOÇ

347

S. HANA ÇEKİOĞLU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KAMİLE - ERDOĞAN VURAL

348

DURMUŞ ÖLBER

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KASIM ZENGER

349

MEHMET ÖNCEL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KASIM ZENGER

350

SÜLEYMAN ELENDEMİR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KASIM ZENGER

351

İSMAİL KERİMOĞLU

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

352

SÜLEYMAN ÖZCAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

353

SEYHAN AÇIKEL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

354

İBRAHİM UÇOK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

355

HÜSEYİN AKIN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

356

İBRAHİM ÖNER

JAN. UZ. ÇAVUŞ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

357

CAHİL KOZANCI

ÇAVUŞ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

358

ÜÇLER KIRAT

JANDARMA ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

359

KAZIM TEKE

JANDARMA ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

360

HALİS DEMİR

JANDARMA ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

361

BEKİR KARLI

JANDARMA ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

362

BASRİ YILMAZ

JANDARMA ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KENAN AYDIN

363

EMİN YAZICI

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KASIM AYDEMİR

364

ERTAN NAKAY

EMNİYET AMİRİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NECİP ÖZTÜRK

365

AHMET SÜRMELİ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NECİP ÖZTÜRK

366

HULUSİ YILDIZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

LÜTFİ TOPAL

 

MAHKÜMİYET KARARI VERİLEN KİŞİLER

367

ALİ SALİH ŞENER

CEVA EVİ MÜDÜRÜ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞABAN GAZETECİ

368

MEHMET AYDIĞDU

GARDİYAN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞABAN GAZETECİ

369

ALİ İHSAN AYDOĞDU

GARDİYAN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞABAN GAZETECİ

370

AHMET GÜRMEŞ

GARDİYAN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞABAN GAZETECİ

371

MEHMET USKUL

GARDİYAN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞABAN GAZETECİ

372

MEHMET YAĞCI

GARDİYAN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞABAN GAZETECİ

373

AHMET YILMAZ

BAŞ GARDİYAN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞABAN GAZETECİ

374

ALİ GÜRDAL

GARDİYAN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ŞABAN GAZETECİ

375

HASAN TORLAK

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KALENDER İMRET VE ARKADAŞLARI

376

ENVER ŞARİN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KALENDER İMRET VE ARKADAŞLARI

377

YUNUS KURŞUN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KALENDER İMRET VE ARKADAŞLARI

378

HANİFİ AVCI

KOMİSER 

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KALENDER İMRET VE ARKADAŞLARI

379

ALİ TİRYAKİOĞLU

ÇAVUŞ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AYŞE AYVAZ

380

MEHMET AYDIN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

EYÜP AKKURT

381

AHMET AKYÜREK

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

METİN AKSOY, KASIM AYDEMİR

382

S. BAKİ AKINTÜRK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

METİN AKSOY, KASIM AYDEMİR

383

A. YILMAZ BIÇAK

JAND. BAŞÇACUŞ ASB.

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CELAL TEPEYE

384

CELALETTİN CERAH

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CELAL TEPEYE

385

MEHMET CERİ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR UZUN

386

KADİR ÇİMEN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN HÜSEYİN DAMARA

387

KEMAL EMRE

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

EYÜP AKKURT

388

ADNAN EROL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

EYÜP AKKURT

389

ERDAL DALKILIÇ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET DEMİR

390

ENVER GÖKTÜRK

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

H. ASKER ÖZMEN

391

ALAATTİN GÜVEN

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR UZUN

392

SERDAR GÜMRÜKÇÜ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN HÜSEYİN DAMARA

393

MUSTAFA GÖKDEMİR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYDAR SÖNMEZ

394

YUSUF GÖKALP

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ERDOĞAN VURAL. KAMİL VURAL

395

S. HAMZA ÇEKİÇOĞLU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ERDOĞAN VURAL. KAMİL VURAL

396

MEHMET IŞIK

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SEZGİN YENER

397

LÜTFİ İZCİ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET DEMİR

398

SERDAR KEREM

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

H. ASKER ÖZMEN

399

NEDİN KAYNAR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN KILIÇ

400

GANİ KÜRKÇÜ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

GÜLALİ TUR

401

RAMAZAN KISAKOL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

GÜLALİ TUR

402

KASIM KARAKUŞ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYDAR SÖNMEZ

403

FUAT KOÇAK

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KAMİL AKARSLAN

404

AHMET KAYA

BAŞ KOMİSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET DEMİR

405

ZİYA KARAGÖZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET DEMİR

406

AHMET MALKOÇ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN KILIÇ

407

M. EMİN MURATOĞLU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

GÜLALİ TUR

408

MEHMET ALİ MISIRLI

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

METİN AKSOY, KASIM AYDEMİR

409

ARİF NALBANT

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN HÜSEYİN DAMARA

410

NİYAZİ PORÇ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

H. ASKER ÖZMEN

411

MEHMET EMİN TEKER

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KAMİL AKARSLAN

412

SADIK SENİ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CELAL TEPEYE

413

ERGİN SÖYLEMEZ

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN HÜSEYİN DAMARA

414

HASAN SÖNMEZ

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HAYDAR SÖNMEZ

415

KADİR TÜRK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SEZGİN YENER

416

ERTUĞRUL VERDİ

EMNİYET AMİRİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR UZUN

417

MUSTAFA YÜKSEL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN HÜSEYİN DAMARA

418

EMİN YAZICI

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

METİN AKSOY,

419

YUSUF VURAL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET DEMİR

420

İSMET YURTERİ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET DEMİR

421

MUSTAFA HASKIRIŞ

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ZEYNEL ABİDİN CEYLAN

422

ŞÜKRÜ BAĞ

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İLHAN ERDOST

423

ENGİN SOĞANCI

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İLHAN ERDOST

424

AHMET ŞEKER

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İLHAN ERDOST

425

METİN GÜNDOĞAN

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İLHAN ERDOST

426

İBRAHİM KESKİN

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İLHAN ERDOST

427

ISMET ÇAĞLAR

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

İLHAN ERDOST

428

REŞAT ANIL UTKULAR

EMNİYET MÜDÜR YARD.

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

REMZİ YALVAÇ

429

TUNCAY KARABULUT

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSEYİN ERDEM

430

AHMET GÜNEŞ

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSEYİN ERDEM

431

REŞAT AYDIN

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET  KURNAZ

432

AHMET AĞIRSOĞLU

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET KURNAZ

433

CUMA KUL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET KURNAZ

434

ÖZKARA

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET KURNAZ

435

MEHMET SEREN

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NECDET ÇELİKKIRAN

436

GÜRSAL ÖNAL

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NECDET ÇELİKKIRAN

437

MEMİK UĞUR

ONBAŞI

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NECDET ÇELİKKIRAN

438

MEHMET KAYA

ÇAVUŞ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SARI BAL

439

ALİ KASIM İNAL

ONBAŞI

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SARI BAL

440

AHMET ŞAHİN

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SARI BAL

441

HÜSEYİN BİROL ŞEN

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SARI BAL

442

ALİ SAK

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SARI BAL

443

DEMİR NOHUT

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SARI BAL

444

FEVZİ BAĞRIAÇIK

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SARI BAL

445

OSMAN NAZ

ÜST TEĞMEN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ ODAK

446

EKREM BALIK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KEREM ÇOŞKUN

447

MUZAFFER AKBULUT

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HASAN ÜNLÜ

448

ÖMER GÜNEŞ

BAŞ KOMİSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

KALENDER İMRET VE ARKADAŞLARI

449

SEBAHATTİN TÜRK

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET KIRLANGIÇ

450

AHMET GÖK

EMNİYET AMİRİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET KIRLANGIÇ

451

SATILMIŞ KÖROĞLU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET KIRLANGIÇ

452

HALİS YELMEN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET KIRLANGIÇ

453

AYDIN YILDIRIM

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET KIRLANGIÇ

454

FERİT ILDIRRAR

YÜZBAŞI

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR KARAHAN

455

CENGİZ VECDİ

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR KARAHAN

456

İSMAİL KERİMOĞLU

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR KARAHAN

457

YAŞAR TANTAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR KARAHAN

458

HIDIR DAL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR KARAHAN

459

SÜLEYMAN ÖZCAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR KARAHAN

460

HÜSEYİN YUTRSEVER

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR KARAHAN

461

İBRAHİM ASLAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ENSAR KARAHAN

462

KADİR ALPTEKİN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

EKREM EKŞİ

463

OSMAN ORUHAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

EKREM EKŞİ

464

SEYHAN KUMRU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

YAKUP AKTÜRK

465

MEHMET DURMA

BEKÇİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

YAKUP AKTÜRK

466

MEHMET YILMAZ

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUAMER NADİR KAYA

467

MEHMET YAŞAR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUAMER NADİR KAYA

468

METİN DAYI

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUAMER NADİR KAYA

469

MEHMET DİKİCİ

TEYMEN

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUSTAFA KOÇHAN

470

 

 

 

 

471

 

 

 

 

472

SEBAHATTİN DÜNYA

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

NADDİR ÇELİKKIRAN

473

VASIF KARAKUŞ

JAND. ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SELİM ÖZEN

 

TUTUKSUZ YARGILANAN KİŞİLER

474

ERCAN ERSOY

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET AYVALI

475

FAZIL YILMAZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET AYVALI

476

YAŞAR YAVUZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

AHMET AYVALI

477

MUZAFFER SÖNMEZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

FİSÜN TOPÇU

478

NİZAMETTİN AVCI

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MİTHAT ÖREN

479

MUSTAFA KARTAL

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SABAH

480

HAMDİ FİDANCI

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ SABAH

481

SERAP AÇIKALIN

KOMİSER MUAVİNİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

LÜTFİ TEKİN

482

TAYYİP ÇAKAT

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

LÜTFİ TEKİN

483

LÜTFÜ SORGUN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SÜLEYMAN DÖLEK

484

MEHMET UÇAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSNÜ TARHAN

485

MUSTAFA ÖZEN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSNÜ TARHAN

486

MACİT AVCI

BEKÇİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSNÜ TARHAN

487

ŞEMSETTİN İDİZ

BEKÇİ

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSNÜ TARHAN

488

YUSUF MATUR

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUSA KAYA

489

HALİL İBRAHİM DERELİ

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUSA KAYA

490

AYHAN ŞAFAK

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MUSA KAYA

491

AHMET TUTAR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SELAHATTİN ARSLAN VE ARKADAŞI

492

ADEM AKKUM

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SELAHATTİN ARSLAN VE ARKADAŞI

493

SALİH DİNÇ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SELAHATTİN ARSLAN VE ARKADAŞI

494

RIFAT ÖCALAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SELAHATTİN ARSLAN VE ARKADAŞI

495

MUSA GÜL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SELAHATTİN ARSLAN VE ARKADAŞI

496

KASIM SÖNMEZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

SELAHATTİN ARSLAN VE ARKADAŞI

497

ENVER SAĞLAM ER

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CELAL KENANOĞLU

498

MUHSİN ÇALIŞKAN

ONBAŞI

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CELAL KENANOĞLU

499

SALİH BALLI

JAND. ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CELAL KENANOĞLU

500

SELÇUK AKYILDIZ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ, MURAT ÖZDABAK

501

M. EMİN GENÇ

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ, MURAT ÖZDABAK

502

ZÜHTÜ TURAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ, MURAT ÖZDABAK

503

RUŞEN KAHRAMAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ, MURAT ÖZDABAK

504

A. NURİ UZUNER

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ, MURAT ÖZDABAK

505

MUSTAFA IŞIK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ, MURAT ÖZDABAK

506

YILMAZ KIVANÇLI

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ, MURAT ÖZDABAK

507

HURREM DÖKMETAŞ

BAŞ KOMİSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

FARUK ARISOY

508

AYDIN BARIŞ

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ALİ FUAT CENGİZ, ALİ NAİL GÜNTAŞ

509

CEVDET KUTLUCAN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

GÖKHAN HARMANDALIOĞLU

510

ÖMER BÜLBÜL

POLİLİKTEN ATILMA

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

TÜRKEŞ DEMİR

511

BEKİR PULLU

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

TÜRKEŞ DEMİR

512

UĞUR ÖZDEMİR

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

MELİH DEKDEMİN

 

İŞKENCE VE KÖTÜ MUAMELEDEN HAKLARINDA YASAL İŞLEN YAPILAN KİŞİLER

513

MEHMET GÜDEN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ

514

KEMAL KARTAL

BAŞ KOMİSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ

515

HASAN SABANCALI

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

ORUÇ KORKMAZ

516

MEHMET HAYTAN

KOMSER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

TURAN SAĞLAM

517

TUNCAY KARABULUT

ASTSUBAY

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSEYİN ERDEM

518

AHMET GÜNEŞ

ER

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

HÜSEYİN ERDEM

519

HİLMİ ÖZMEN

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CENGİZ AKSAKAL

520

SEYHAN AÇIKEL

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CENGİZ AKSAKAL

521

İBRAHİM UÇOK

POLİS

EK-A LAHİKA-1/R.NO:28

CENGİZ AKSAKAL

522

 LEVENT ERSÖZ

 

 

 


Bu haber 5476 defa okundu.
Yazan   :
Kaynak :




Bu Habere Yapılan Yorumlar (0)

Tüm Yorumlar



 

 

 





12 EYLÜL UTAN?MÜZES?KALICI HALE GETİRİLMELİDİR


12 EYLÜL UTAN?MÜZES?

Çankaya Belediyesine ait Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, 12 Eylül günü açılışı gerçekleşecek olan 12 Eylül Utanç Müzesinin programı Devrimci 78′liler Federasyonu tarafından düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. Ankara Emek ve Demokrasi Güçlerininde katıldığı basın toplantısında açıklanan programın tamamı şöyle; 

12 Eylül 2014 Cuma – În
ABD Büyük Elçiliğine Yürüyüş ve Siyah Çelenk Bırakma
Toplanma: Yüksel Caddesi Saat 17.30

Müze Açılış: 19.30 Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM)
Konuşmacılar:
Mehmet Özer
Devrimci 78’liler Federasyonu
Alper Taşdelen
Çankaya Belediye Başkanı

13 Eylül 2014 Cumartesi – Şemî
Saat: 13.00 -15.00
Filistin Sevgilim
Konuşmacılar:
Adil Okay Temel Demirer
Gösteri: Kalbimizin Doğusu Filistin
Örgütleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

16.00 –17.30
Çocuk Cezaevleri Kapatılsın –Tutuklu Çocuklara Özgürlük
Örgütleyen: Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi
Film Gösterimi:
Çocuklar Naziktir
Yönetmen: Fatin Kanat

Saat:18.00
Kadın Cinayetleri Politiktir. Kadın Cinayetlerini Durdurmak İçin Forum

Örgütleyen: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

14 Eylül 2014 Pazar – Yekşem
Basın Ne Kadar Özgür?
Saat: 14.00
Konuşmacılar:
Ahmet Abakay
Doğan Tılıç
Esra Koçak (TGS Ankara Şb. Bşk.
Gökçer Tahincioğlu
Hüseyin Aykol (Özgür Gündem Gazetesi Ankara Temsilcisi)
Örgütleyen: TGS VE ÇGD

15 Eylül 2014 Pazartesi – Duşem
Rojava Kadın Devrimi
Figen Yüksekdağ ( HDP Eş Genel Başkanı)
Saat: 18.00
Örgütleyen: ESP

16 Eylül 2014 Salı – Şêşem
Göç ve Sağlık
Saat: 18.00
Oturum Başkanı;
Prof. Dr. Çetin ATASOY
Ankara Tabip Odası Başkanı

Konuşmacılar:
Prof. Dr. Şevkat Bahar ÖZVARIŞ
Halk Sağlığı Uzmanı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Dr. Timur Fadıl OĞUZ
Psikiyatri Uzmanı Ankara Güven Hastanesi
Örgütleyen: Türk Tabipler Birliği ve Ankara Tabip Odası

17 Eylül 2014 Çarşamba – Çarşem
Hasta Tutsaklara Özgürlük
Saat: 18.00
Konuşmacılar:
Necla Şengül (İHD),
Mehmet Baytekin (TUHADFED),
Fahriye Belgün (Avukat)
Örgütleyen: İHD Ankara Şubesi Cezaevi Komisyonu

18 Eylül 2014 Perşembe – Pêncşem
12 Eylül ve Aleviler
Saat:18.30
Konuşmacılar:
Müslüm Doğan
PSAKD Genel Başkanı
Av. Kamil Ateşoğulları
ABF Yönetim Kurulu Üyesi
Kelime Ata Yazar
Moderatör: Emel Sungur
Örgütleyen: Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Vakfı

20 Eylül 2014 Cumartesi – Şêmi
Saat: 12.00 – 14.00
Yas Tutan Tarih Ermeniler
Konuşmacılar:
Hırant Kasparyan
Sait Çetinoğlu
Mustafa Kahya
Moderatör:
Necla Kurul
Örgütleyen: SYKP

Saat 15.00
Savaşa Ve Katliamlara Karşı Hakların Dayanışmasını Büyütelim Konuşmacılar:
Nuray Sancar (EMEP GYK üyesi)
Fehim Işık gazeteci-yazar
Örgütleyen: EMEP

Konser Saat: 19.00 Yüksel Caddesi
Örgütleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

21 Eylül 2014 Pazar – Yekşem
Tek Yol Sokak Tek Yol Devrim
Saat: 15.00
Sergi Alanında Söyleşi
Örgütleyen: Halkevleri

22 Eylül 2014 Pazartesi – Duşem
Apoletleri Sökülen Generaller
Saat: 18.00
Konuşmacı:
Mehmet HORUŞ
(Devrimci 78’liler Federasyonu Avukatlar Grubu adına)

23 Eylül 2014 Salı – Şêşem
Geziden Geriye Kalan – Forum
Saat 18.30
Konuşmacılar:
Ulaş Bayraktaroğlu (SDP Gn. Bşk. Yrd.)
Barış Yıldırım (Yazar)
Moderatör: Cengiz Gültekin

Kapanış
23 Eylül 2014 Salı
Saat: 19.00

Film Gösterimleri
Dikmen – Tuzluçayır – Batıkent – Çayyolu
Açık Hava Sinema Gösterileri

24 Eylül 2014,
Saat:
20.00
Hoşçakal Yarın
Yönetmen Reis Çelik’in Katılımıyla
Yer: Mamak Dostlar Mahallesi Yazlık Sineması
Örgütleyen: Mamak Barınma Hakkı Bürosu

12 Eylül 2014 Cuma – În ABD Büyük Elçiliğine Yürüyüş ve Siyah Çelenk Bırakma Toplanma: Yüksel Caddesi Saat 17.30 Müze Açılış: 19.30 Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM) Konuşmacılar: Mehmet Özer Devrimci 78’liler Federasyonu Alper Taşdelen Çankaya Belediye Başkanı 13 Eylül 2014 Cumartesi - Şemî Saat: 13.00 -15.00 Filistin Sevgilim Konuşmacılar: Adil Okay Temel Demirer Gösteri: Kalbimizin Doğusu Filistin Örgütleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu 16.00 –17.30 Çocuk Cezaevleri Kapatılsın –Tutuklu Çocuklara Özgürlük Örgütleyen: Çocuk Cezaevleri Kapatılsın Girişimi Film Gösterimi: Çocuklar Naziktir Yönetmen: Fatin Kanat Saat:18.00 Kadın Cinayetleri Politiktir. Kadın Cinayetlerini Durdurmak İçin Forum Örgütleyen: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu 14 Eylül 2014 Pazar - Yekşem Basın Ne Kadar Özgür? Saat: 14.00 Konuşmacılar: Ahmet Abakay Doğan Tılıç Esra Koçak (TGS Ankara Şb. Bşk. Gökçer Tahincioğlu Hüseyin Aykol Örgütleyen: TGS VE ÇGD 15 Eylül 2014 Pazartesi - Duşem Rojava Kadın Devrimi Figen Yüksekdağ ( HDP Eş Genel Başkanı) Saat: 18.00 Örgütleyen: ESP 16 Eylül 2014 Salı - Şêşem Göç ve Sağlık Saat: 18.00 Oturum Başkanı; Prof. Dr. Çetin ATASOY Ankara Tabip Odası Başkanı Konuşmacılar: Prof. Dr. Şevkat Bahar ÖZVARIŞ Halk Sağlığı Uzmanı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Timur Fadıl OĞUZ Psikiyatri Uzmanı Ankara Güven Hastanesi Örgütleyen: Türk Tabipler Birliği ve Ankara Tabip Odası 17 Eylül 2014 Çarşamba - Çarşem Hasta Tutsaklara Özgürlük Saat: 18.00 Konuşmacılar: Necla Şengül (İHD), Mehmet Baytekin (TUHADFED), Fahriye Belgün (Avukat) Örgütleyen: İHD Ankara Şubesi Cezaevi Komisyonu 18 Eylül 2014 Perşembe - Pêncşem 12 Eylül ve Aleviler Saat:18.30 Konuşmacılar: Müslüm Doğan PSAKD Genel Başkanı Av. Kamil Ateşoğulları ABF Yönetim Kurulu Üyesi Kelime Ata Yazar Moderatör: Emel Sungur Örgütleyen: Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Vakfı 20 Eylül 2014 Cumartesi – Şêmi Saat: 12.00 – 14.00 Yas Tutan Tarih Ermeniler Konuşmacılar: Hırant Kasparyan- Sait Çetinoğlu - Mustafa Kahya Moderatör: Necla Kurul Örgütleyen: SYKP Saat 15.00 Savaşa Ve Katliamlara Karşı Hakların Dayanışmasını Büyütelim Konuşmacılar: Nuray Sancar (EMEP GYK üyesi) Fehim Işık gazeteci-yazar Örgütleyen: EMEP Konser Saat: 19.00 Yüksel Caddesi Örgütleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu 21 Eylül 2014 Pazar – Yekşem Tek Yol Sokak Tek Yol Devrim Saat: 15.00 Sergi Alanında Söyleşi Örgütleyen: Halkevleri 22 Eylül 2014 Pazartesi – Duşem Apoletleri Sökülen Generaller Saat: 18.00 Konuşmacı: Mehmet HORUŞ (Devrimci 78’liler Federasyonu Avukatlar Grubu adına) 23 Eylül 2014 Salı – Şêşem Geziden Geriye Kalan - Forum Saat 18.30 Konuşmacılar: Ulaş Bayraktaroğlu (SDP Gn. Bşk. Yrd.) Barış Yıldırım (Yazar) Moderatör: Cengiz Gültekin Kapanış 23 Eylül 2014 Salı Saat: 19.00 Film Gösterimleri Dikmen – Tuzluçayır – Batıkent – Çayyolu Açık Hava Sinema Gösterileri 24 Eylül 2014, Saat: 20.00 Hoşçakal Yarın Yönetmen Reis Çelik’in Katılımıyla Yer: Mamak Dostlar Mahallesi Yazlık Sineması Örgütleyen: Mamak Barınma Hakkı Bürosu

3–28 Eylül 2012 Etkinlik Programı

3 EYLÜL PAZARTESİ

18.00: AÇILIŞ

Sunum :  “Adalet ve Özgürlük İçin Sesleniş!”  Yılmaz DEMİRAL

Konuşmalar:

Kamber ATEŞ Devrimci 78’liler Federasyonu Başkanı

Bülent TANIK Çankaya Belediye Başkanı

Konser: BANDİSTA

19.00: SERGİ AÇILIŞI, D Galerisi

“SURDİBİ DÜŞLERİ”

Düzenleyiciler:

Diyarbakır Sur Belediyesi,

Toplumcu Gerçekçi Belgesel Fotoğrafçılar Atölyesi

Devrimci 78’liler Federasyonu 

4 EYLÜL SALI

12.30: Barınma Hakkı Bürosu Yürüyüşü ve Sergi Açılışı

Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünden Müzeye Yürüyüş

“Orada Hayat Var” Fotoğraf Sergisinin Açılışı

Düzenleyenler:

Barınma Hakkı Bürosu

Toplumcu Gerçekçi Belgesel Fotoğrafçılar Atölyesi

Devrimci 78’liler Federasyonu

Film Gösterimi:

Bugün filmlerin tamamı, TMMOB / Jeoloji Mühendisleri Odası Toplantı Salonu, Meşrutiyet Cad. Hatay Sok. No: 21’de gösterilmektedir.

14.00:

Le Havre / Umut Limanı / Aki Kaurismaki / 2011 / 86'

16.00:

İz-Reç, Tayfur Aydın /2011 / 90’

18.30:

Saklı Yüzler, Handan İpekçi  / 2007 / 127’

5 EYLÜL ÇARŞAMBA

12.30: 1938 Dersim Katliamı’nı Protesto Yürüyüşü ve Sergi Açılışı

Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünden Müzeye Yürüyüş

“Dağlar ve İnsanlar” Fotoğraf Sergisinin Açılışı - Mehmet ÖZER

Düzenleyenler:

Ankara Dersimliler Derneği

Devrimci 78’liler Federasyonu

Film Gösterimi:

Bugün filmlerin tamamı, TMMOB / Jeoloji Mühendisleri Odası Toplantı Salonu, Meşrutiyet Cad. Hatay Sok. No: 21’de gösterilmektedir.

14.00:

Kara Vagon, Özgür Fındık / 2012 / 65’

16.00:

Una Vida Sin Palabras-Dilsiz Bir Hayat, Adam Isenberg  / 2012 / 71’*

18.30:

Derin Çığlık, Metin Kaya / 2011 / 60’*

6 EYLÜL PERŞEMBE                              

12.30: Tutsak Öğrenciler için Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünden Müzeye Yürüyüş ve

“Biz Bu Yeni Çağın çocukları” fotoğraf Sergisinin Açılışı - Mehmet ÖZER - Çınar Livane ÖZER

Düzenleyen kurumlar:

Genç – Sen

Tutuklu Öğrencilerle Dayanışma İnisiyatifi

Devrimci 78’liler Federasyonu

 Film Gösterimi:

Bugün filmlerin tamamı, TMMOB / Jeoloji Mühendisleri Odası Toplantı Salonu, Meşrutiyet Cad. Hatay Sok. No: 21’de gösterilmektedir.

14.00:

Welcome-Hoş Geldiniz, Philippe Lioret  / 2009 / 110’

16.00:

Güzel Günler Göreceğiz, Hasan Tolga Polat, / 2012 / 112’

18.30:

İncendies-İçimdeki Yangın, Denis Vileneuve / 2010 / 130’

7 EYLÜL CUMA

Film Gösterimi:

14.00:

Omar Kılled Me / Beni Ömer Öldürdü / Roschdy Zem / 2011 / 110'

16.00:

Red Dust, Kızıl Toz, Tom Hooper / 2004 / 110’

18.30 –21.30 PANEL:

 “12 Eylül Cezaevlerinde Sürüyor Hala”

Konuşmacılar:

Dr. Halis YERLİKAYA, Kolaylaştırıcı

Dr. Ata SOYER,

Dr. Metin BAKKALCI (TİHV Genel Sekreteri)

Dr. İdris BALUKEN (BDP Bingöl Milletvekili)

Düzenleyen: TTB / Ankara Tabip Odası

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

8 EYLÜL CUMARTESİ

12.30: Analar, Cumartesi Anneleri, Barış Anaları’nın katılımıyla

Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı Önünden Müze E Galerisi Sergi Salonuna Yürüyüş        

13.00 - 14.30: Kayıp Yakınları ve Barış Anneleri Etkinliği:

“KAYIPLARIMIZ BİZE SESLENİYOR”

Fotoğraf Sergisi: Mehmet ÖZER

Sinevizyon Gösterimi

Düzenleyenler:

İHD İstanbul Şube Kayıplar Komisyonu

Devrimci 78’liler Federasyonu

15.00 –19.00: Panel

“Darbeden bugüne Türkiye’nin sosyal ve ekonomik dönüşümü ve geleceğimiz”

KONUŞMACILAR:

Doç. Dr. Mustafa DURMUŞ (Kolaylaştırıcı / konuşmacı, Gazi Üniversitesi)

Prof. Dr. Nejla KURUL (Ankara Üniversitesi)

Prof. Dr. Hayriye ERBAŞ (Ankara Üniversitesi)

Prof. Dr. Metin ÖZUĞURLU (Ankara Üniversitesi)

Doç. Dr. H. Tarık ŞENGÜL (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)

(18.00 – 19.00 arasında soru -cevap, katkı sunumu ve tartışma bölümü yer alacaktır)

Düzenleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

9 EYLÜL PAZAR

10.00 – 21.00, İmza ve söyleşi

“17’nin Ötesi

Erdal EREN Davası”

Memik HORUZ (Belgesel Film Yönetmeni, Yazar)

13.00 – 14.30: İHD Kayıplarını Anlatıyor: “26 Yılda 26 Kayıp”

Sunum: Sevim SALİHOĞLU (İHD Genel Başkan Yardımcısı)

Yer: Katliamlar Sergisi Salonu, E Galerisi

15.00 –16.30: “Çorum Katliamı Belgeseli Sunumu ve Gösterimi”

Sunum: Emel SUNGUR (Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı Genel Başkanı)

Konuşmacılar:

İlhan Can ERSEVEN (Yazar)

Sadık ERAL (Katliam Davası Avukatı)

Yer: Katliamlar Sergisi Salonu, E Galerisi

 17.00 –19.15: FORUM

Geçmişten Günümüze Antiemperyalist mücadele ve Gençlik 

Konuşmacı: Mustafa YALÇINER     

Düzenleyen: EMEK Gençliği

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

10 EYLÜL PAZARTESİ

12.30: Mamak Askeri Cezaevi Önünde Basın Açıklaması;

“Bütün İşkencecilerin Peşindeyiz”     

(Sıhhiye Köprüsü üzerindeki Beytepe Otobüs Durağı’ndan Saat: 11.30’da hareket edilecek)

Film Gösterimi:

14.00:

Le Havre / umut limanı / Aki Kaurismaki / 2011 / 86'

16.00:

Anavatanımım Kayıp Şarkıları, Nezih Ünen / 2010 / 94’

18.30 – 21.00: PANEL

Basında Meşru Şiddetin Sunumu

Moderatör:

Dr. Ayşe Nevin YILDIZ ( Araştırma Görevlisi/Selçuk Üniversitesi )

Konuşmacılar:

Gökçer TAHİNCİOĞLU ( Milliyet Gazetesi )

Kemal GÖKTAŞ ( Vatan Gazetesi )

Sultan ÖZER ( Evrensel Gazetesi )

11 EYLÜL SALI

Film Gösterimi:

14.00:

Tengri Blue Heaven / Mavi Cennet / Marie Jaoul Poncheville / 2008 / 106'

16.00:

Eden is West-Cennet Batı’da, Costa Gavras  / 2009 / 110’

18.00 - 20.00: PANEL

“12 Eylül Ve İnsan Haklarına Yönelik Çalışmalarımız”

Kolaylaştırıcı: Dr. Sezai BERBER (Psikiyatrist, TİHV Kurucular Kurulu Üyesi)

Konuşmacılar:

Yavuz ÖNEN (TİHV Kurucu Başkanı): Kuruluşundan bugüne TİHV

Dr. Levent KUTLU: TİHV Tedavi Ve Rehabilitasyon Çalışmaları

Evren ÖZER: TİHV Dökümantasyon Çalışmaları

Düzenleyen: Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV)

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Film Gösterimi:

20.15:

İz-Reç, Tayfur Aydın / 2011 / 90’*

12 EYLÜL ÇARŞAMBA

04.00: Darbenin Duyurulduğu Ankara Radyo Evi Önünde

Demokrasi Nöbeti

11.00 –12.00: Mimarlar Odası Ankara Şubesi Haftalık Basın Toplantısı

"12 Eylül'ün Mekânsallığı"        

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Fuayesi - Dar Ağacı Önü

Film Gösterimi:

14.00:

İşte Böyle, Osman Şişman-Özlem Sarıyıldız / 2012 / 46’*

15.00:

Damında Şahan Güler Zere, Oya Aslan / 2011 / 52’*

16.15:

Sıkıyönetim-Etad de Siege,  Costa Gavras / 1972 / 115’

18.00: 12 Eylül Faşist Darbesinin 32. Yılında

Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünden ABD Büyükelçiliğine Yürüyüş       

19.30: Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı Önünde

“12 Eylül Faşist Darbesinin 32. Yılında Çekilecek Halayımız,

Söylenecek Şarkılarımız, Okunacak Şiirlerimiz Var” buluşması

Şiirler:

Ahmet TELLİ

Mehmet ÖZER

KONSER:

Grup ÖZGÜRLÜK

13 EYLÜL PERŞEMBE

Film Gösterimi:

13.00:

Vahşetin Çocukları, Jan van de Velde /  2008 / 90’

15.00 –17.00:  İmza ve söyleşi

Atilla KESKİN’in kaleminden 12 Eylül süreci

Atilla KESKİN (Araştırmacı, Yazar)

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Film Gösterimi:

18.30:

Kara Vagon, Özgür Fındık  / 2012 / 65’*

20.15:

Yangın Var, Murat Saraçoğlu / 2011 / 86’*

14 EYLÜL CUMA

08.15: Ankara Adliye Sarayı Önünde Buluşma

(Darbecilerin yargılandığı mahkemeye katılmak ve protesto için)

14.00 - 16.00: Söyleşi

Avrupa’da Sürgünler, Haymatlos (vatansızlar)

Konuşmacılar:

Atilla KESKİN

Kemal YALÇIN

Erdal BOYOĞLU

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Film Gösterimi: 

16.30:

Amador, Fernado Leon Aranoa  / 2010 / 112’

18.30 –21.00: PANEL

Cemil KIRBAYIR; Darbeye Karşı Direnişin Bayrağı

Konuşmacılar:

Sibel UZUN (EHP Genel Başkanı )

Mikail KIRBAYIR (Cemil KIRBAYIR’ın ağabeyi)

Muzaffer KOÇAK (Kars 78’liler Derneği Kurucu Üyesi)

Düzenleyen: EHP

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

15 EYLÜL CUMARTESİ

14.00- 19.30: KONFERANS:

“Devrimci 78’liler Darbe Yargılamalarını Ve Yeni Görevlerini Tartışıyor”

14.00 –16.30: I. Oturum

17.00 - 19.30: II. Oturum

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

19.30 - 21.30: İmza ve Söyleşi

Mehmet ÖZER

“Sesler Sözler Yüzler”

“Göz Görmez Bilinç Görür”

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

16 EYLÜL PAZAR

 12.00 –14.00: Söyleşi ve İmza

“Biz Duvar Yazılarıyız. Devlet Siler, Devrimciler Yeniden Yazar”

Sezai SARIOĞLU

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Film Gösterimi:

14.00:

Selam’ın Annesi, Elif Ergezen /2012/ 15’*

14.30 –18.30 PANEL

“12 Eylül ve Bugünkü Siyasal Durum Üzerine”

Moderatör: Sibel ÖZBUDUN

Konuşmacılar:

Temel DEMİRER (yazar)

Aydın ÇUBUKÇU (yazar)

Mehmet BEKAROĞLU (yazar, siyasetçi)

Demir ÇELİK (BDP Muş Milletvekili)

Bilge Seçkin ÇETİNKAYA (ÖDP Eş Genel Başkanı)

Düzenleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

19.00 - 21.00: KONSER

Oğuz BORAN- Alevi Türküleri,

Duygu CİNEMRE

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

17 EYLÜL PAZARTESİ

Film Gösterimi:

14.00:

Keman, El Violin, Francisco Vargas  / 2005 / 104’

16.00:

Carandiru, Hector Babenko  / 2003 / 145’

18.30:

Grbavica:  Esma’nın Sırrı, Jasmila Zbanic  /2005/ 90’

18 EYLÜL SALI

Film Gösterimi:

14.00:

Yol, Yılmaz Güney-Şerif Gören  / 1981 / 110’

16.00:

Crossıng / Geçiş / Kim Tae-gyun / 2008 / 100' 

18.00 – 20.00:

“ÇOCUKLARI ANLATIYOR”

Açılış konuşması: Ankara / Çankaya Belediye Başkanı Bülent TANIK

Konuşmacılar:

Özge MUMCU (Uğur MUMCU’nun Kızı), Kolaylaştırıcı

Eren AYSAN ( Behçet AYSAN’nın Kızı)

Alaz ERDOST (İlhan ERDOST’un Kızı)

Düzenleyen: Toplumsal Bellek Platformu

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Film Gösterimi:

20.15:

Tengrı Blue Heaven / Mavi Cennet / Marie Jaoul Poncheville / 2008 / 106'

19 EYLÜL ÇARŞAMBA

Film Gösterimi:

14.00:

İncendies-İçimdeki Yangın, Denis Vileneuve  / 2010 / 130’

16.00:

Unutma Beni İstanbul, Hüseyin Karabey, Hany Abu-Assad, Stefan Arsenijević, Aida Begić, Eric Nazarian, Stergios Niziris, Omar Shargawi, Josefina Markarian / 2011 / 118’

18.00 –19.15:

“Türkiye’de kayıplar”

Sunum: Av. Öztürk TÜRKDOĞAN (İHD Genel Başkanı)

Dia Gösterisi

Yer: Katliamlar Sergisi Salonu, E Galerisi

20 EYLÜL PERŞEMBE

Film Gösterimi:

14.00:

Yangın Var, Murat Saraçoğlu  / 2011 / 86’

16.00:

Keman, El Violin, Francisco Vargas  / 2005 / 104’

18.30 – 21.00: PANEL

Veysel’i Ararken…

Konuşmacılar:

Meral GÜNEY (Veysel GÜNEY’in kız kardeşi)

Ethem DİNÇER ( Mersin 78’liler Derneği Eski Başkanı)

Veli AĞBABA  ( CHP Malatya Milletvekili)

Düzenleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

21 EYLÜL CUMA

Film Gösterimi:

14.00:

Derin Çıglık, Metin Kaya / 2011 / 60’

15.30:

Late Automn-Geç Sonbahar, Yasujiro Ozu  / 1960 / 129’

18.00 –20.00: Anma etkinliği “Necdet ADALI”

Dün bugündür; ADALI aramızda…

Söyleşi, belgesel gösterimi, şiir, müzik   

Düzenleyen: DEV - LİS  

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Film Gösterimi:

20.05:

Güzel Günler Göreceğiz, Hasan Tolga Polat, / 2012 / 112’

22 EYLÜL CUMARTESİ

09.00 –12.00: Nükleer Karşıtı Platform Ankara Bileşenleri Çalıştayı

12.00 - 15.00: Nükleer Karşıtı Platform Paneli

“12 Eylül Döneminde Nükleer Santraller ve Kazalara Bakış”

AÇILIŞ KONUŞMASI:

Osman ÖZYURT (Tarım Orkam - Sen Ankara Şube Başkanı, NKP Ankara Bileşenleri Sekretaryası)

Moderatör: Ramazan PEKTAŞ (NKP Ankara Bileşenleri Sekretaryası)

KONUŞMACILAR:

Prof. Dr. İnci GÖKMEN (ODTÜ Kimya Bölümü)

Şükran SONER (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı)

Dr. Derman BOZTOK (NKP Ankara Bileşenleri Sekretaryası)

Düzenleyen: Nükleer Karşıtı Platform

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

15.30 - 17.30: PANEL 

“12 Eylül 82 Anayasası ve İnanç Özgürlüğü”

Moderatör: Murtaza DEMİR,

Katılımcılar: Av. Mehdi BEKTAŞ, Gazeteci Miyase İLKNUR

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Düzenleyen: Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Film Gösterimi:

18.00:

Yol, Yılmaz Güney-Şerif Gören  / 1981 / 110’

20.00:

Welcome-Hoş Geldiniz, Philippe Lioret  /2009 / 110’

23 EYLÜL PAZAR

13.00 – 14.30

İmza ve Söyleşi:

“Auschwitz’den Diyarbakır’a; 5’nolu Cezaevi”

İrfan BABAOĞLU

Film Gösterimi

14.00:

The Great Dictator-Büyük Diktatör, Charlie Chaplin  / 1940 / 120’

16.00:

Dom, Halil Aygün  / 2012 / 22’*

16.45:

Mauthaussen Twice, Aynı Suya İki Kez Girilmez, Seth Feldman  / 2011 / 17’ *

17.15:

Dachau Line- Dachau Hattı, Seth Feldman  / 2011 / 18’*

18.30 - 20.30: Anma etkinliği “Veysel GÜNEY”

Söyleşi:

Düzenleyen: ÖDP Ankara İl Örgütü

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

24 EYLÜL PAZARTESİ

Film Gösterimi:

14.00:

Eden is West-Cennet Batı’da, Costa Gavras  / 2009 / 110’

16.00:

Amador, Fernado Leon Aranoa  / 2010 / 112’

18.30 - 21.30: PANEL:

“ADALET VE ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ, KCK Tutuklamaları”

Moderatör: Sırrı Süreyya ÖNDER (BDP İstanbul Milletvekili)

Katılımcılar:

Lami ÖZGEN (KESK Genel Başkanı),

Av. Sinan Coşkun (BDP PM Üyesi),

Hüseyin AYKOL (Gazeteci/yazar, Özgür Gündem Genel Yayın Yönetmeni),

Av. Halil İbrahim VARGÜN ( İHD Ankara Şube Başkanı)

Düzenleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

25 EYLÜL SALI

15.00 - 18.00: PANEL (I.Oturum)

“12 Eylül ve Mülkiye”

Konuşmacılar:

Prof. Dr. Korkut BORATAV,

Prof. Dr. Taner TİMUR,

Hasan Hüseyin ÖZKAN,

Handan KOÇ

18.00 - 20.00: PANEL (II. Oturum)

“12 Eylül ve Mülkiye”

Konuşmacılar:

Füsun ÇİÇEKOĞLU (Kolaylaştırıcı)

Prof. Dr. Cevat GERAY

Prof. Dr. Rona AYBAY

Düzenleyen: Mülkiyeliler Birliği

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

27 EYLÜL PERŞEMBE

Film Gösterimi:

14.00:

Unutma Beni İstanbul, Hüseyin Karabey, Hany Abu-Assad, Stefan Arsenijević, Aida Begić, Eric Nazarian, Stergios Niziris, Omar Shargawi, Josefina Markarian / 2011 / 118’

16.00:

Vicdan Filmleri 2012 seçkisi, Hrant Dink Vakfı*

Rakel Dink’in katılımıyla

18.00 –20.00: Ulucanlar Belgesel Gösterimi ve Söyleşi

"Büyük Yüzleşme; Ulucanlar Cezaevi"

 Konuşmacılar:

Ali HAKKAN (Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı)

Tezcan Karakuş CANDAN (Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri)

Yusuf Kenan BEYSÜLEN (Belgesel Film Yönetmeni)

Düzenleyen: TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Konferans Salonu

Film Gösterimi:

20.15:

Crossıng / Geçiş / Kim Tae-gyun / 2008 / 100' 

28 EYLÜL CUMA

18.00 –21.00: KAPANIŞ PROGRAMI

SON SÖZ: Kapanış konuşması, Şiirler, Sinevizyon…Kısa Oyun: “Ulrike Sesleniyor! “Müzik: Grup KİBELE  

SERGİLER

ONLARDAN BİZE…

Deniz’in Parkası,  Mahir’in Hırkası, İbrahim’in Teksir Makinesi

Ve…

3 Eylül - Pazartesi

4 Eylül - Salı

5 Eylül - Çarşamba

6 Eylül - Perşembe

7 Eylül - Cuma

8 Eylül - Cumartesi

9 Eylül - Pazar

18.00 AÇILIŞ

Sunum : “Adalet ve Özgürlük İçin Sesleniş!” Yılmaz DEMİRAL

Konuşmalar:

Kamber ATEŞ - Devrimci 78’liler Federasyonu Başkanı

Bülent TANIK - Çankaya Belediye Başkanı

 

Konser: BANDİSTA

 

İmza ve söyleşi

“17’nin Ötesi Erdal EREN Davası”

Memik HORUZ (Belgesel Film Yönetmeni, Yazar)

 

12.30: Yürüyüş - Yüksel Caddesinden Müzeye  Barınma Hakkı Bürosu Yürüyüşü ve “Orada Hayat Var” Fotoğraf Sergisinin Açılışı

Düzenleyiciler: Barınma Hakkı Bürosu, Toplumcu Gerçekçi Belgesel Fotoğrafçılar Atölyesi, Devrimci 78’liler Federasyonu

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

18.30

 

12.30:Yürüyüş - Yüksel Caddesinden Müzeye Dersimlilerin 1938 Katliamı Yürüyüşü ve "Dağlar ve İnsanlar" Fotoğraf Sergisinin Açılışı

Düzenleyiciler: Ankara Dersimliler Derneği,  Devrimci 78’liler Federasyonu

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

18.30

 

12.30:Yürüyüş - Tutsak Öğrenciler için Yüksel Caddesinden Müzeye Yürüyüş ve “Biz Bu Yeni Çağın çocukları” fotoğraf Sergisinin Açılışı

Düzenleyen kurumlar: Genç – Sen, Tutuklu Öğrencilerle Dayanışma İnisiyatifi, Devrimci 78’liler Federasyonu

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

18.30

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

18.30 – 21.30 PANEL: “12 Eylül Cezaevlerinde Sürüyor Hala”

Konuşmacılar:

Dr. Halis YERLİKAYA, (Kolaylaştırıcı)

Dr. Ata SOYER,

Dr. Metin BAKKALCI (TİHV Genel Sekreteri)

Dr. İdris BALUKEN (BDP Bingöl Milletvekili)

Düzenleyen: TTB / Ankara Tabip Odası

 

 

12.30:Yürüyüş - Analar, Cumartesi Anneleri, Barış Anaları’nın katılımıyla Yüksel Caddesinden Müzeye Yürüyüş

 

13.00- 14.30: Kayıp Yakınları ve Barış Anneleri Etkinliği: “KAYIPLARIMIZ BİZE SESLENİYOR”

Fotoğraf Sergisi: Mehmet ÖZER

Sinevizyon Gösterimi

Düzenleyen:

İHD İstanbul Şube Kayıplar Komisyonu

Devrimci 78’liler Federasyonu

15.00–19.00: Panel

“Darbeden bugüne Türkiye’nin sosyal ve ekonomik dönüşümü ve geleceğimiz”

Konuşmacılar:

Doç. Dr. Mustafa DURMUŞ (Kolaylaştırıcı / konuşmacı, Gazi Üniversitesi)

Prof. Dr. Nejla KURUL (Ankara Üniversitesi)

Prof. Dr. Hayriye ERBAŞ (Ankara Üniversitesi)

Prof. Dr. Metin ÖZUĞURLU (Ankara Üniversitesi)

Doç. Dr. H. Tarık ŞENGÜL (Orta Doğu Teknik Üniversitesi)

Düzenleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

13.00-14.30: İHD Kayıplarını Anlatıyor: 26 Yılda 26 Kayıp

Sunum: Sevim SALİHOĞLU (İHD Genel Başkan Yardımcısı)

Yer: Katliamlar Sergisi Salonu, E Galerisi

 

15.00–16.30: “Çorum Katliamı Belgeseli Sunumu ve Gösterimi”

Sunum: Emel SUNGUR (Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı Genel Başkanı)

Konuşmacılar:

İlhan Can ERSEVEN (Yazar)

Sadık ERAL (Katliam Davası Avukatı)

Yer: Katliamlar Sergisi Salonu, E Galerisi

 

17.00–19.15: FORUM

Geçmişten Günümüze Antiemperyalist Mücadele ve Gençlik

Konuşmacı :

Mustafa YALÇINER

Düzenleyen: EMEK Gençliği

 

10 Eylül - Pazartesi

11 Eylül - Salı

12 Eylül - Çarşamba

13 Eylül - Perşembe

14 Eylül - Cuma

15 Eylül - Cumartesi

16 Eylül - Pazar

12.30: Mamak Askeri Cezaevi Önünde Basın Açıklaması “Bütün İşkencecilerin Peşindeyiz” (Sıhhiye Köprüsü Üzerindeki Beytepe Otobüs Durağı’ndan Saat 11.30’da Hareket Edilecek)

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

18.30 – 21.00 Panel

Basında Meşru Şiddetin Sunumu

Dr. Ayşe Nevin YILDIZ ( Araştırma Görevlisi/Selçuk Üniversitesi ), Kolaylaştırıcı

Konuşmacılar:

Gökçer TAHİNCİOĞLU ( Milliyet Gazetesi )

Kemal GÖKTAŞ ( Vatan Gazetesi )

Sultan ÖZER ( Evrensel Gazetesi )

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

18.00- 20.00: Panel

“12 Eylül Ve İnsan Haklarına Yönelik Çalışmalarımız”

Dr. Sezai BERBER (Psikiyatrist, TİHV Kurucular Kurulu Üyesi), Kolaylaştırıcı

Konuşmacılar:

Yavuz ÖNEN (TİHV Kurucu Başkanı): Kuruluşundan bugüne TİHV

Dr. Levent KUTLU: TİHV Tedavi Ve Rehabilitasyon Çalışmaları

Evren ÖZER: TİHV Dökümantasyon Çalışmaları

Düzenleyen: Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV)

 

Film Gösterimi:

20.15

04.00: Darbenin Duyurulduğu Ankara Radyo Evi Önünde Demokrasi Nöbeti

 

11.00–12.00: Mimarlar Odası Ankara Şubesi Haftalık Basın Toplantısı

"12 Eylül'ün Mekânsallığı"

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi Fuayesi - Dar Ağacı Önü

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

 

18.00:Yürüyüş - 12 Eylül Faşist Darbesinin 32. Yılında Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünden ABD Büyükelçiliğine Yürüyüş

 

19.30: Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı Önünde “12 Eylül Faşist Darbesinin 32. Yılında Çekilecek Halayımız, Söylenecek Şarkılarımız, Okunacak Şiirlerimiz Var” buluşması

Şiirler:

Ahmet TELLİ

Mehmet ÖZER

Konser: Grup Özgürlük

Film Gösterimi:

13.00

 

15.00-17.00: İmza ve söyleşi  Atilla KESKİN’in kaleminden 12 Eylül süreci

Atilla KESKİN ( Araştırmacı, Yazar)

 

Film Gösterimi:

18.30

08.45: Ankara Adliye Sarayı Önünde Buluşma

(Darbecilerin yargılandığı mahkemeye katılmak ve protesto için)

 

14.00- 16.00: Söyleşi

Avrupa’da Sürgünler, Haymatlos (vatansızlar)

 

Konuşmacılar:

Atilla KESKİN

Kemal YALÇIN

Erdal BOYOĞLU

 

18.30–21.00: Panel

Cemil KIRBAYIR; Darbeye Karşı Direnişin Bayrağı

Konuşmacılar:

Sibel UZUN (EHP Genel Başkanı )

Mikail KIRBAYIR (Cemil KIRBAYIR’ın ağabeyi)

Muzaffer KOÇAK (Kars 78’liler Derneği Kurucu Üyesi)

Düzenleyen: EHP

14.00-19.30: Konferans Devrimci 78’liler Darbe Yargılamalarını, Ve Yeni Görevlerini Tartışıyor

14.00–16.30: I. Oturum

17.00- 19.30: II. Oturum

 

 

19.30- 21.30: İmza ve Söyleşi  Mehmet ÖZER

“Sesler Sözler Yüzler”

“Göz Görmez Bilinç Görür”

12.00–14.00: Söyleşi ve İmza “Biz Duvar Yazılarıyız. Devlet Siler, Devrimciler Yeniden Yazar”

Sezai SARIOĞLU

 

14.30–18.30 Panel

“12 Eylül ve Bugünkü Siyasal Durum Üzerine”

Sibel ÖZBUDUN, Kolaylaştırıcı

Konuşmacılar:

Temel DEMİRER (yazar)

Aydın ÇUBUKÇU (yazar)

Mehmet BEKAROĞLU (yazar, siyasetçi)

Demir ÇELİK (BDP Muş Milletvekili)

Bilge Seçkin ÇETİNKAYA (ÖDP Eş Genel Başkanı)

Düzenleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

 

19.00- 21.00: Konser

Oğuz BORAN- Alevi Türküleri,

Duygu Cinemre

17 Eylül - Pazartesi

18 Eylül - Salı

19 Eylül - Çarşamba

20 Eylül - Perşembe

21 Eylül - Cuma

22 Eylül - Cumartesi

23 Eylül – Pazar

Film Gösterimi:

14.00

16.00

18.30

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

18.00 – 20.00:Panel "ÇOCUKLARI ANLATIYOR"

Açılış konuşması: Ankara / Çankaya Belediye Başkanı Bülent TANIK

Moderatör:

Konuşmacılar:

Özge MUMCU (Uğur MUMCU’nun Kızı), Kolaylaştırıcı

Eren AYSAN ( Behçet AYSAN’nın Kızı)

Alaz ERDOST (İlhan ERDOST’un Kızı)

Düzenleyen: Toplumsal Bellek Platformu

 

Film Gösterimi:

20.15

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

18.00–19.15: “Türkiye’de kayıplar”

Sunum: Av. Öztürk TÜRKDOĞAN (İHD Genel Başkanı)

Dia Gösterisi

Yer: Katliamlar Sergisi Salonu, E Galerisi

 

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

18.30 – 21.00: PANEL

Veysel’i Ararken…

Konuşmacılar:

Meral GÜNEY (Veysel GÜNEY’in kız kardeşi)

Ethem DİNÇER (Mersin 78’liler Derneği Eski Başkanı)

Veli AĞBABA ( CHP Malatya Milletvekili)

Düzenleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

18.00–20.00: Anma etkinliği “Necdet ADALI”

Dün bugündür; ADALI aramızda…

Söyleşi, belgesel gösterimi, şiir, müzik

Düzenleyen: DEV – LİS

 

Film Gösterimi:

20.15

09.00–12.00: Nükleer Karşıtı Platform Ankara Bileşenleri Çalıştayı

 

12.00- 15.00: Panel

“12 Eylül Döneminde Nükleer Santraller ve Nükleer Kazalara Bakış”

AÇILIŞ KONUŞMASI:

Osman ÖZYURT (Tarım Orkam - Sen Ankara Şube Başkanı)

Ramazan PEKTAŞ, Kolaylaştırıcı

Konuşmacılar:

Prof. Dr. İnci GÖKMEN (ODTÜ Kimya Bölümü)

Şükran SONER (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı)

Dr. Derman BOZTOK (Ankara Tabip Odası)

Düzenleyen: Nükleer Karşıtı Platform Ankara Bileşenleri

 

15.30- 17.30: Panel

“12 Eylül 82 Anayasası ve İnanç Özgürlüğü”

Moderatör: MURTAZA DEMİR,

Katılımcılar: Av. Mehdi BEKTAŞ, Gazeteci Miyase İLKNUR

Düzenleyen: Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı

 

Film Gösterimi:

18.00

20.00

13.00–14.30 İmza ve Söyleşi:  "Auschwitz’den Diyarbakır’a; 5’nolu Cezaevi”

İrfan BABAOĞLU

 

15.00–18.00: Panel : ADALET VE ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ , KCK Tutuklamaları

Sırrı Süreyya ÖNDER (BDP İstanbul Milletvekili), Kolaylaştırıcı

Katılımcılar:

Lami ÖZGEN (KESK Genel Başkanı),

Av. Sinan Coşkun (BDP PM Üyesi),

Hüseyin AYKOL (Gazeteci/yazar, Özgür Gündem Genel Yayın Yönetmeni),

Av. Halil İbrahim VARGÜN ( İHD Ankara Şube Başkanı)

Düzenleyen: Devrimci 78’liler Federasyonu

 

18.30- 20.30: Anma etkinliği :“Veysel GÜNEY”

Söyleşi

Düzenleyen: ÖDP Ankara İl Örgütü

24 Eylül - Pazartesi

25 Eylül - Salı

26 Eylül - Çarşamba

27 Eylül - Perşembe

28 Eylül - Cuma

 

 

Film Gösterimi:

14.00

16.30

18.30

15.00: 18.00: Panel : “12 Eylül ve Mülkiye”

(I.Oturum)

Konuşmacılar:

Prof. Dr. Korkut BORATAV,

Prof. Dr. Taner TİMUR,

Hasan Hüseyin ÖZKAN,

Handan KOÇ

 

18.00- 20.00: Panel “12 Eylül ve Mülkiye”

(II. Oturum)

Konuşmacılar:

Füsun ÇİÇEKOĞLU (Kolaylaştırıcı)

Prof. Dr. Cevat GERAY

Prof. Dr. Rona AYBAY

Düzenleyen: Mülkiyeliler Birliği

 

 

Film Gösterimi:

14.00

16.00

 

18.00–20.00: Ulucanlar Belgesel Gösterimi ve Söyleşi "Büyük Yüzleşme; Ulucanlar Cezaevi"

Konuşmacılar:

Ali HAKKAN (Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı)

Tezcan Karakuş CANDAN (Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri)

Yusuf Kenan BEYSÜLEN (Belgesel Film Yönetmeni)

Düzenleyen: TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi

 

Film Gösterimi:

20.15

18.00–21.00: Kapanış Programı

SON SÖZ: Kapanış konuşması, Şiirler, Sinevizyon…

Kısa Oyun: “Ulrike Sesleniyor! “

Konser: Grup KİBELE

 

 

 

ONLARDAN BİZE…

RESİM SERGİLERİ:

KARİKATÜR SERGİLERİ:

FOTOĞRAF SERGİLERİ:

 

Deniz’in Parkası, Mahir’in Hırkası, İbrahim’in Teksir Makinesi

Ve…

 

 

“EYLÜL KARANLIKLARINDAN”

ñ       Alime MİTAP

 

BEN ANNEMİ İSTERİM 2”

ñ       Semra DANYELİ

 

İÇERİDEN DIŞARIYA MERHABA”

 

KARİKATÜRLERLE 12 EYLÜL”

ñ       Dr. Taner ÖZEK

 

DİYARBAKIR ZİNDANI İŞKENCE KARİKATÜRLERİ ”

ñ       Zülfikar TAK

ONURUMUZ

SESLER SÖZLER YÜZLER

Mamak Mektupları

Arkadaş Fotoğrafları

Asla Unutma Asla Bağışlama

Akhparik Hrant

Kayıplar Bize Sesleniyor

Usanmadan Uslanmadan

ñ       Mehmet ÖZER

ñ   &n